Workshop malování a kreslení 20. 4., a 21. 4. 2024 pro dospělé

Workshop pro dospělé
 1. V tomto workshopu se budeme učit "od základu", co je to kresba a malba, a jaký je mezi nimi rozdíl.
 2. Budeme se učit, jak nakreslit rovnou linku uvolněně, a jaký je rozdíl mezi prací s linkou a barvou.
 3. Řekneme si úplné základy teorie barev, perspektivy, teorie krajinomalby a zátiší a některé z těchto teoretických poznatků se pokusíme převézt i do praxe.
 4. V případě zájmu je možné konzultovat domácí práce v průběhu lekce.
 5. Tento workshop je vhodný jak pro úplné začátečníky, pro laiky, ale i pro ty, kdo již určitou průpravu mají, ale potřebovali by se vrátit zpět "k základům".
 6. Workshop vede akademická malířka a ilustrátorka Eliška Devátá, více info viz.: https://www.elisabethdevata.com/o-nas/

Rozvrh workshopu:

začátek: sobota 20. 4. v  13:00 

 • první blok: 13:00 - 15:30 program: rozdíl mezi kresbou a malbou teorie a praktická cvičení
 • druhý blok: 16:00 - 17:30 lineární kresba - praktická cvičení
 • třetí blok: 18:00 - 19:30 práce s nuancemi stínu ve kresbě - praktická cvičení
 • 19:40 se zavírají dveře od objektu a v 19:50 se zavírá brána

21.4. neděle: začátek: 10:15 

 • první blok: 10:15 - 11:45 teorie: co je to malba, co je to barva, praktické cvičení - malba temperovými barvami (účastníci si přinesou s sebou svoje temperové barvy)
 • polední pauza: 11:45 - 13:30 účastníci jsou sami zodpovědní za svoji vlastní dopravu a stravu, doprava, pitný režim a strava nejsou v ceně workshopu
 • druhý blok: 13:30 - 15:00 nuance barev: cvičení na rozšíření schopností míchání barev, za pomoci akrylových barev (účastníci si s sebou přinesou svoje akrylové barvy)
 • třetí blok: 15:30 - 17:00 vrchol workshopu: královská technika akvarelu, účastníci si s sebou přinesou svoje akvarelové barvy

22. 10. 17:00 ukončení workshopu

poznámka: v půlhodinových přestávkách se účastníci zabaví sami :) - prosím, vemte si svoje vlastní jídlo, pití. Pokud někdo kouří, tak prosím, musíte jít mimo objekt včetně zahrady - prostředí je nekuřácké. Buďte proím ohleduplní vůči sousedům.

Další informace:

 1. Pro dospělé, je vhodné například i pro pedagogy výtvarné výchovy či paní učitelky v mateřských školkách či vedoucí výtvarných kroužků, kteří by si sami rádi prohloubili teoretické znalosti a praktické dovednosti v oblasti malby a kresby
 2. Koncepce WORKSHOPU  je v podstatě pouze rámcová, opravdový obsah kurzu bude reagovat na individuální potřeby a přání účastníků a dle aktuální situace lze jít nad rámce či mimo rámec původní koncepce. Výše popsaná koncepce také není nároková, protože je nutno oboustranně reagovat flexibilním způsobem na aktuální potřeby účastníků, které mohou vybočovat od původního konceptuálního plánu.
 3. Osobní potřeby s sebou: přezůvky, pití, oblečení na malování, 
 4. Na WORKSHOPU není dovoleno fotit, a nebo nahrávat (audio či video) lektorku či jiné účastníky workshopu. Vytvořené práce po jejich vytvoření zůstávají Vaše, ale spolu s účastí na workshopu a s přihláškou dáváte souhlas s tím, že lektorka může použít fotky Vašich výtvorů (= účastníků kurzu) pro propagaci tohoto i jejích dalších kurzů online i offline, a to včetně sociálních médií jako je Facebook, Instagram či web atd. - dáváte jí tedy licenci, že může používat fotografie Vámi vytvořených prací k reklamě online i offline, a to bez omezení prostorem, časem či formou.
 5. Individuální konzultace budou podávány dle potřeby a je možné, že někdy bude vytvořeno více prostoru pro samostatnou práci bez zbytečného zasahování lektorky (tedy konzultace nebude dávána, když to nebude potřeba).¨
 6. Výtvarné potřeby s sebou (nejsou v ceně kurzu): měkkou tužku 6B, 7B, 8B, obyčejnou gumu, plastickou gumu, rudku, umělý uhel, osobní skicák, čtvrtky A3, papírovou lepenku, akvarelový papír, štětce, a případně barvy, kterými chcete tvořit - tempery, akrylové a akvarelové barvy, osobní desky na obrazy, štětce, V ceně workshopu jsou pouze skicovací papíry, obyčejné pastelky a tužky, všechny ostatní potřeby si přinesou účastníci svoje vlastní. 
 7. Na workshop je třeba se závazně přihlásit předem a rezervace je platná po zaplacení kurzu. V případě nemoci je možné za sebe někoho poslat, a nebo Vám bude vystaven voucher v hodnotě kurzu, abyste mohli přijít jindy.

Upozornění:

 1. v případě zrušení kurzů z důvodu vyšší moci (administrativní důvody, situace typu covid a další nepředpokládané situace), tak by účastníci dostali voucher pro možnost odchození kurzu v jiných datumech, a nebo pro nákup dekorativních či textilních předmětů v e-shopu www.elisabethdevata.com
 2. V případě absencí učastníků/účastnic kurzu z důvodu jejich nemoci se situace řeší po dohodě s tím, že platí, že v zásadě nemají účastníci nárok na vrácení peněz, ale mohou za sebe poslat kamaráda atd.
 3. V případě, že lektorka nečekaně onemocní, a nebo bude neschopná se zúčastnit z jiných vážných důvodů, Vám lektorka vystaví voucher a nabídne jiný termín workshopu ve stejné časové dotaci. Pouze v případě, že by lektorka nemohla nabídnout jiný termín v rámci dalších cca 3 měsíců, a toto by nebylo z důvodu typu covid, ale z vážných důvodů zdravotních či rodinných, tak by došlo k vrácení peněz (do 30 dnů od data zrušení). 
 4. Místo konání: Hlavní 38, Senice, 29001


1 500,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy