Aktuálně

Milí zájemci o moje kurzy a workshopy,

aby nedošlo k případnému nedorozumění, tak prosím berte v potaz, že jsem primárně akademická malířka a ilustrátorka. Moje kurzy ani workshopy nejsou vedeny formou Montessori, Waldorf, ani jiné alternativní pedagogiky, protože moje kvalifikace spadá pod klasické výtvarné disciplíny, které mohu předávat zájemcům tradičním způsobem. 

Moje dveře jsou otevřené všem upřímným zájemcům o výtvarné disciplíny, kteří jsou ochotni a schopni se přizpůsobit. Pokud Vy nebo Vaše dítě přichází z jakékoliv nemainstremové vzdělávací školy, a pokud se jste schopni spolu s dítětem přizpůsobit celkovému chodu kurzu, tak jste moc vítáni. 

Prosím, neočekávejte ale z mé strany přístup stejný jako jste zvykli z alternativní školy. Mohu předat jen to, co mi bylo dáno a sama jsem nechodila do Walfdorských ani Montessori nebo lesních škol. V podstatě jsem prošla velmi klasickým výtvarným tréninkem, plným disciplíny. 

Umělecké vzdělávání je velmi komplexní záležitost, kde se, především na výběrových školách, setkává soutěživost s porovnáváním. Studenti uměleckých škol jsou vedeni k sebekritice a sebereflexi, a přijímání negativní kritiky na vyšších stupních uměleckého tréninku je normální. 

Osobně se snažím, aby nadané děti, které ke mně chodí, byli odproštěni od tíhy jakékoliv zátěže očekávání, ambicí či soutěživosti. Snažím se každého účastníka podpořit v tom, v čem je dobrý a potkat ho tam, kde je. Nicméně, protože jsem sama prošla víceméně klasickou výtvarnou průpravou, je to právě tento klasický základ, který mohu předat. Základy perspektivy, stínování, práce s linkou a barvou a mnoho, mnoho dalšího. 

Způsob, jakým toto umím předat, je velmi tradiční - stejný, jakým mi toto know-how bylo dáno. Suma sumárum lze říci, že pokud by si někdo myslel, že jsem alternativní pedagožka, mýlil by se. Výše uvedené uvádím proto, abych předešla případným zklamáním a nedorozuměním. V minulosti ke mně měli přístup lidé jen skrze osobní doporučení, kdy tito lidé byli velmi dobře vybráni, že byla jistota, že se mnou budou umět vyjít. Tím, jak se postupně pomalu rozšiřuje dosah mého působení, je třeba vyvrátit mylné domněnky a mylné očekávání vztahující se k mému způsobu předávání know how v oblasti výtvarných disciplín. 

 Děkuji za pochopení. Eliška Devátá

Informace o aktuálních změnách kurzů:

Dobrý den, pokud bude změna v rozvrhu kurzů, tak je vždy uvedena na FB stránkách: 

https://www.facebook.com/E9elisdevata/ - prosím sledujte aktualizace (především pro rodiče, kteří při přihlašování neuvedli aktuální telefonní číslo, nebo si jej mezitím změnili). 6. a 7. 3. 2024 jsou ze zdravotních důvodů kurzy zrušeny. Budu se na Vás těšit příští týden. Děkuji za pochopení. Eliška  

Kurzy a workshopy 2024

Hurááá! Na léto 2024 už jsou připravené podmínky pro to, aby se kurzy a workshopy mohly konat! 

Děkuji všem za trpělivost a už se moc těším, že se na nich uvidíme. :)

Zároveň zde mám velké nové překvapení, a to je vyhlášení Soutěží v kategorii Malba, Kresba a Multimédia pro rok 2024 a moc milou spolupráci s projektem Zóna umění, takovou "uměleckou Heurekou" o kterém se více můžete dovědět zde: https://zonaumeni.cz/souteze-a-prehlidky a případně si můžete najít umělecké kurzy a tábory dle Vašich potřeb. Tyto soutěže jsou také ve spolupráci s druhým subjektem, a tím je Klinická logopedie Mgr. et. Mgr. Ivy Bajtlerové https://www.logocanis.cz/. Oběma subjektům za spolupráci moc děkuji. 

Pravidla kurzů a co s sebou (platná od 1. pol. šk.r. 23/24)

Pravidla kurzů jsou k dispozici na youtube, k dispozici na následujícím odkaze: 

https://www.youtube.com/watch?v=O73J3XHuPsE

Název videa: Pravidla a co s sebou - kurzy, workshopy

Youtube kanál: E9 Elis Devata


Aktuální ceník dopravy a plateb:

 • UPOZORNĚNÍ: v případě, že si vyberete jinou váhovou kategorii dopravy, než kolik suma sumárum váží Váš balík, tak tuto váhovou kategorii ve Vaší objednávce změním a informuji Vás o tom. Nebudu měnit způsob Vámí zvolené dopravy (například, pokud si zvolíte GLS, balík do 3 kg, ale Váš balík bude mít o 3 kg víc, tak balík pošlu s GLS, ale dle aktuálního ceníku si připlatíte za váhu navíc)
 • U produktů (především keramických) nepíšu váhu z toho důvodu, že keramika se musí velmi dobře zabalit, aby převoz přežila "ve zdraví". Je téměř nemožné předem odhadnout, kolik bude který balík vážit. 
 • Prosím, nevolte DPD jako dopravu pro keramiku.
 • Toptrans je jediný dostupný dopravce, který ve svozových místech třídí balíky ručně. Tím nehrozí pád balíku při strojovém třídění z velké výšky, či pád jiných balíků na Váš balík. Především pro větší zásilky keramiky, a nebo pro převoz originálních keramických kusů velmi doporučuji, abyste si za tohoto dopravce připlatili. 

Čas vyřizování objednávek,  od 5. 6. 2023: 

 • Pondělí: 13:00 - 15.00 (tzn., že první svoz/odvoz na výdejní místo může být nejdříve v úterý)
 • Úterý:  11:00 - 15:00 (objednávky, které přijdou v úterý po 15:00 hodině budou vyřízeny až ve čtvrtek a odeslány nejdříve v pátek)
 • Čtvrtek: 11:00 - 15:00
 • Pátek: 11:00 - 13:00 (objednávky, které přijdou v pátek po 13:00 a nebo přes víkend či v pondělí dopoledne budou řešeny nejdříve v Pondělí, viz. rozpis výše, a jejich svoz/odvoz na výdejní místo může být nejdříve v úterý)
 • Děkuji za pochopení
 • Pozn.: Ostatní časy se věnuji kreativní praxi, případně jiné (například administrativní) činnosti.

Informace k objednávkám: 

 • O víkendu a přes svátek toto neřeším. 
 • Všechny objednávky kontroluji manuálně. Jednu za druhou, dle pořadí, jak přijdou. Když je vše ok, tak zasílám potvrzující e-mail. 
 • Dle VOP mám na vyřízení objednávky 14 dnů. Snažím se ale vše řešit co nejrychleji, jak to jde. 
 • Pokud potřebujete objednávku vyřešit rychle, prosím upozorněte mě na to do poznámek. 
 • Tato informace je určena především pro lidi, kteří nevědí, jak e-shopy s handmade produkty fungují. Na rozdíl od velkoobchodu, kde jsou jednotlivé úkony řešeny více lidmi, si zde vše řeším sama. Někdy mi píší zákazníci staršího ročníku a nerozumí tomu, proč jim nepřišlo potvrzení o přijetí objednávky atd., jak je tomu třeba u on-line nákupu v Tescu a podobných řetězcích. V mém případě potvrzení přijde až po manuální kontrole a do té doby je vše ok. Děkuji za pochopení.
 • V případě, že v systému zadáte dopravu s nedostatečným váhovým rozmezím, tak po zabalení a zvážení balíku cenu dopravy automaticky navýším (a informuji Vás o tom), ale pošlu ji stejným způsobem, jakým jste si přáli. Prosím, nevybírejte službu dpd pro keramiku.
 • Moc děkuji všem, kdo si ode mne něco koupili. Poté, co jsem celý život poslouchala, že uměním se člověk neuživí, je to pro mě opravdu velké zadostiučinění. Jsem moc vděčná, že mi Vaši podporou umožňujete, abych žila z toho, co jediné snad umím. Byl to můj celoživotní sen.


"Intelektuální a kreativní zámek".

Už Božena Němcová napsala, že "Není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem." A tak si ne každý s každým sedne. Je v pořádku, pokud ten, kterému - autor nebo lektor - nesedí - toto zjistí, a jde dál. Bohužel pro ty, kterým toto nestačí, a mají potřebu nespravedlivě hanobit, verbálně i neverbálně útočit, pomlouvat, či jakkoliv jinak se nehezky chovat, tak přesně pro tyto osoby byl vytvořen "intelektuální a kreativní zámek" - tedy jakási autorčina "mlha", která zamlží možnost odemčení pochopení kreativního sdělení všem, kdo s autorkou zacházeli mocensky, silově, nespravedlivě nebo nečestně. Každý, kdo přijde s laskavostí, čistými úmysli a otevřenou myslí, tomu se dostane laskavého zacházení. Kdo přijde s touhou hledat chyby či nedostatky, ten dostane mnoho příležitostí k tomu, aby šel raději hledat někde jinde. :) A to platí jak pro kurzy, tak pro kreativní sdělení jakékoliv formy. 

Jak mnozí z Vás víte, byla jsem mimo sociální média od konce roku 2018/začátku roku 2019 kdy můj předchozí FB byl celkově hackovaný.